Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

Bölüm Hakkında

Eskiden “Hariciye” adı altında bütün müdahalelerin ve ameliyatların yapıldığı alan iken, tıbbın gelişmesi sonucunda içinden pek çok cerrahi dal doğurmuş olan genel cerrahi, günümüzde belli bölge ve hastalıklarla ilgilenen cerrahi tıp dalıdır.  Genel Cerrahi Bölümü, ilgi alanın genişliğinden dolayı birçok branş ile işbirliği içinde ve eş güdümlü olarak çalışmaktadır. Genel Cerrahi hastalarının büyük bölümünü çeşitli tipte kanser vakaları oluşturur. Bu hastalar için tanı, ameliyat ve sonraki tedavi aşamalarının planlanmasında Gastroenteroloji, Radyoloji/Girişimsel Radyoloji, Patoloji, Medikal ve Radyasyon Onkolojisi ile işbirliği içinde çalışılmaktadır.

Özel Grandmedical Genel Cerrahi merkezleri; güçlü deneyimli kadrosu ile kanser ve kanser dışı tüm hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik deneyim ve bilgi birikimi, bilimselliği ileri teknoloji ile birleştiren donanımı ve altyapısı, hastaya özel yenilikçi ileri tekniklerin kullanıldığı cerrahi seçenekleri ile dünya standartlarında hizmet olanaklarına sahiptir.  

Gerçekleştirilen Uygulamalar

Cerrahi hastalıklar (Mide, barsak, karaciğer, safra kesesi, pankreas, apandist, hemoroid, fistül, guatr, kistler, varis ameliyatları)
Acil cerrahi
Travma, kaza yaralanmaları
Cerrahi onkoloji
Laporoskopik cerrahi
Meme hastalıkları ve ameliyatları
Endoskopi
Gastroskopi
Obezite Cerarahisi (ayrıntılı bilgi için tıklayın)
Kolonoskopi ve bu sayılan başlıklar altında bir çok işlem ve hastalıklara bakmaktadır.